V Kampu Menina pravijo, da je marec mesec za mame in dame!
Marec je v Sloveniji poseben mesec, ki je posvečen praznovanju in spoštovanju žensk v vseh njihovih vlogah. Poleg tega je zaznamovan z dvema pomembnima praznovanjema - materinskim dnem in mednarodnim dnevom žena. Te praznike spremlja bogata tradicija, ki sega v preteklost in se še danes ohranja kot pomemben del slovenske kulture.
Materinski dan:
Materinski dan v Sloveniji praznujemo 25. marca, na dan, ko cerkev praznuje praznik Gospodovega oznanjenja. Ta praznik sega v krščansko tradicijo in je bil prvotno namenjen praznovanju spočetja Jezusa, vendar pa je čez čas pridobil tudi pomen praznovanja materinstva in vloge mater v družbi.
Praznovanje materinskega dne se je v Sloveniji začelo že v začetku 20. stoletja in je bilo sprva bolj povezano z verskim pomenom. Postopoma pa se je razvilo v praznovanje, namenjeno izključno materam, v katerem se jim izkazujeta spoštovanje in ljubezen. Na ta dan otroci svojim materam izkazujejo posebno pozornost s številnimi gestami, kot so voščila, rože, darila ali priprava obroka.
Mednarodni dan žena:
Mednarodni dan žena, ki ga praznujemo 8. marca, pa ima korenine v gibanju za enakopravnost spolov in priznanje dosežkov žensk na političnem, socialnem in gospodarskem področju. Ta dan je bil prvič uradno praznovan v začetku 20. stoletja in je bil sprva namenjen boju za ženske pravice, vključno z volilno pravico, enakopravnega plačila in dostopa do izobraževanja.
V Sloveniji je praznovanje mednarodnega dneva žena še posebej priljubljeno, saj je priložnost za izkazovanje spoštovanja do vseh žensk. To je dan, ko ženske obdarujemo s cvetjem, čokolado, darili ali preprosto s toplimi besedami. Poleg tega se ob tej priložnosti organizirajo tudi različni dogodki in prireditve, namenjeni osveščanju o enakopravnosti spolov in boju proti diskriminaciji žensk.
Marec je tako mesec, ki nas spominja na pomembnost materinstva, spoštovanje žensk ter boj za enakopravnost in pravice. Praznovanja v tem mesecu so priložnost za izražanje ljubezni, solidarnosti in zavezanosti h gradnji boljše in pravičnejše družbe za vse.
Naše žene in matere lahko tako pocrkljamo z obiskom Camping Menina, kjer si lahko privoščimo oddih s spajem, pobeg v glamping hiško ali pa oddih na Mozirski koči na Golteh. Ker največ, kar lahko podarimo, je naš čas, drži?